- dit og mit Solrød

Venstre i Solrød


BLIV MEDLEM AF VENSTRE

Vær med til at skabe et stærkere samfund for næste generation. Vær med til at tage ansvar for Danmark.

Støt Venstre ved at blive medlem i dag.

 

STØT VENSTRE

Støt Venstre i Solrøds arbejde ved at give et bidrag. Du kan bruge Mobilepay på nummer 29 80 43 03

Alle bidrag under 20.000 kr. er anonyme. Alle bidrag går ubeskåret til den kommunale valgkamp og aktiviteter.

Klik her hvis du ønsker at give et bidrag til Venstre.

 

Bestyrelsen

BenjaminL2
Benjamin Lindberg

Formand
formand@venstresolrod.dk
T. 40 61 65 29

MichaelA
Michael Arnø

Næstformand
michael@venstresolrod.dk
T.  20 43 16 96

AnneL
Anne Lindberg

Kasserer
kasserer@venstresolrod.dk
T. 42 45 46 47

Tina Glimsager

Bestyrelsesmedlem
tina@venstresolrod.dk

Per Olsen

Bestyrelsesmedlem
per@venstresolrod.dk

Henning Arlofelt Petersen

Bestyrelsesmedlem
henning@venstresolrod.dk
T. 40 38 15 01

Mads Silberg

Bestyrelsesmedlem
mads@venstresolrod.dk
T. 28 10 07 48

Stig Johansen

Suppleant
stig@venstresolrod.dk
T. 40 52 50 10

Charlotte Hasselbalch Jørgensen

Suppleant
charlotte@venstresolrod.dk
T. 21 29 69 47

 

Byrådet

Niels Hörup

Borgmester samt formand for Økonomi-, teknik og miljøudvalget
nho@solrod.dk
T. 61 66 03 75

Kim Sunesen

1. viceborgmester samt medlem af Familie- og uddannelsesudvalget
ksu@solrod.dk
T. 21 69 26 90

Ivar Haugaard-Hansen

Formand for Social-, sundheds- og fritidsudvalget
ihh@solrod.dk
T. 60 85 33 53

Jane Noer

Medlem af Social-, sundheds- og fritidsudvalget
jn@solrod.dk
T. 28 10 07 49

Dina Oxfeldt

Medlem af Social-, sundheds- og fritidsudvalget
dox@solrod.dk
T. 21 49 40 66

Naima Simring

Medlem af Familie- og uddannelsesudvalget
nsi@solrod.dk
T. 20 37 03 07